Yüzme


Ahlat'ta Dragon ve Yüzme Yarışları Yapıldı

Bitlis'in Ahlat ilçesinde devam eden Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında yeni yapılan iskelenin açılışı düzenlenen yüzme yarışlarıyla birlikte yapıldı.


Düzenlenen açılış programına Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı A.Zafer Bayram, Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, Ahlat ilçe Emniyet Müdür Vekili Erdem Yaban, AKEV Başkanı Sadık Şerefoğlu ve onursal Başkanları Ahmet Köksal, Ahlat Dernekleri ile vatandaşlar katıldı.


Açılış öncesinde bir konuşma yapan İzmir Ahlat Dernek Başkanı Sıddık Azap, "Ahlat Kültür Haftası etkinlikleri çerçevesinde bugün burada özlemini çektiğimiz iskelenin açılışını yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Başta sayın kaymakamımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca bugün kaybolmaya yüz tutmuş yüzme yarışlarımızı yeniden canlandırmak üzere bugün ilk adımını atıyoruz" dedi


Daha sonra bir konuşma yapan Ahlat Belediye Başkanı A.Mümtaz Çoban, "İlçemizin kültürel bir zenginliği ve mirası var. Asli manada ilçemize kıymet kazandıran ana unsurların başında kültürel mirasımız geliyor. Yine inanç turizmi açısından ilçemiz Kubbet-ül İslam kimlikli mühür gibi kendini taşıyan bir niteliğe sahip. Ama bir diğer taraftan da ilçemiz doğal güzellikleriyle de öyle zannediyorum belkide diğer yöremizde ki adreslerimizi de dahil ettiğimizde tam bir destinasyon merkezi ve hürriyetini doğru geliştirir, çalıştırırsak şuan ki hazırlamış olduğumuz alan üzerinde de devam edersek Ahlat bir Gelibolu destinasyonunu aratmayacak kadar zengin nitelikleri haiz durumdadır diye düşünüyorum. Bunun çalışmasını yürütüyoruz.


Ahlat'ta Dragon Yarışları

Bitlis’in Ahlat ilçesinde 26’ncısı düzenlenen ’Avrasya Kültür Buluşması’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen dragon ve yüzme yarışları heyecanlı geçti.Ahlat yeni iskelede dragon yarışlarıyla başlayan etkinlikler, 6 kategoride 45 sporcunun katıldığı yüzme yarışlarıyla devam etti. Düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ise ödülleri Ahlat ilçe Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Belediye Başkan Vekili İlhami Gülşen ve protokol tarafından verildi. Oldukça çekişmeli geçen yarışmalardan sonra gökyüzünde uçan paramotorlar ise etkinliklere renk kattı.